HABER Minecraft'ta İlk Gün Nasıl Geçer?

  • Minecraft Kenti » Discord Kanalımıza Katılan Herkese 1 Aylık Premium Üyelik Hediye!

BerkKaragul

Yönetici
Yönetici
Moderatör
13 Eki 2019
3
3
0
Minecraft'ta İlk Gün Nasıl Geçer?

Minecraft adlı oyun 16 Mayıs 2009 yılında piyasaya sürülen bir oyundur. Bu oyun kısa süre içinde tüm dünyayı etkisi altına almış bir oyundur. Kısa süre içinde bu kadar taraftar bulmuş bu oyuna sizler de katılabilirsiniz. Bu yazımız size oyunda ilk gün nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacak. Bu oyun birinci tekil şahıs kamera açısıyla oynanmaktadır. Bu yüzden daha önce bilgisayarda oyun deneyimi yaşayan kullanıcıların hakim olacağı bir sistem vardır. Bu oyunda size her yer açıktır. Yani dünyada istediğiniz her yere gitmekte özgürsünüz.

Bu oyunda ilk gün size düşen sadece sürekli odun toplamaktır. Odun toplayarak “Crafting Table” adlı bir alan oluşturabilirsiniz. Bunu sağlamak için de mutlaka bir baltanız olsun. Çünkü bu sayede daha hızlı odun toplayabilirsiniz. Hemen sonrasında ikinci bir araç olarak kazma alabilirsiniz. Bunun için belirli yerlere delikler açmalı ve 29 tane parke taşını toplamalısınız. 8 tane daha parke taşı alarak ocak yapabilirsiniz. En son aşamada da sığınacak bir yer inşa edebilirsiniz.

Kazma, Taş Ve Odun Ne İşe Yarar?

Minecraft oyununda ne kadar fala odun toplarsanız “Crafting Table” terimini yeniden oluşturarak yeni kazma yapabilirsiniz. Bu süreçte ise maden için taş bulmalı ve buna ek olarak birkaç parke taşı keşfetmelisiniz. Yol haritanız böyle olursa başka taş araçlar ve kılıç sahibi de olabilirsiniz. Ardından kömür yardımıyla bir meşale yaparak kazmaya hazır hale gelebilirsiniz.

Bu oyunda rakipleriniz size saldıracaktır. Bunun önüne geçmek için bir siper kurmalı ve kendinizi saldırılarak karşı koruma altına almalısınız. Üç adet yün ve plaka yardımıyla yatak yapabilirsiniz. 3 koyunu keserek kırpmanız gerektiğini hatırlatalım. Böylece ev yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca geceyi geçireceğiniz barınak önemlidir. Çünkü ölmek istemiyorsanız bir barına sahibi olarak tehlikelerden korunabilirsiniz. Tüm oyuncular gün batana kadar uyumamalı ve tehlikelere karşı her zaman açık olmalıdır.

Hava Kararınca Ne Yapmalısınız?

Minecraft oyununda hava karardığında canavarlar sizin için tehlike oluşturacaktır. Bunun için güvenli bir yerde uyumanız gerekmektedir. Ayrıca daha ilk günden bir zırh ve kılıç edinmeden bir canavara saldırmayın. İlk etapta oyuncuların yaptığı en büyük hata ilk günden canavar avına kalkışmaktır. Bu yüzden ilk zamanlar korunaklı bir yerde vakit geçirin.

Ölürseniz Ne Olur?

Oyunda yaşamak önemlidir. Minecraft oyununda öldüğünüzde taşıdığınız tüm gereçler o noktada kalır ve sizler başka noktada kalırsınız. Bu yüzden ilk barınağınızı doğduğunuz alana kurmanızda fayda var. Böylece öldüğünüz yeri daha kolay bulabilirsiniz. Oyunda öldükten 5 dakika kadar araçlarınız aynı yerinde sizi bekliyor olacak. Bazı canavarların araçlarınızı alarak size karşı kullanabileceğini de unutmayın.

Minecraft’ta Yemek Nasıl Yenir?

Bu oyunda barınmadan sonra en önemli konu yemektir. Çünkü bir süre sonra biraz yemek bulmanız gerekebilir. İlk günden bunun için biraz dolaşmalısınız. Dolaştıktan sonra açık bölümü azalmaya başlayacaktır. Bu seviye %90’dan az olmaya başlarsa gücünüz azalacaktır. %30 altına geldiğinde ise koşamayacağınızı unutmayın. Bu kısım tamamen bittiğinde aç kalarak ölürsünüz. Bu yüzden açlık durumunuza sürekli dikkat edin.
 
  • Beğen
Tepkiler: RulerOfBeauclair